Pontis Onderwijsgroep in rode cijfers
SCHAGEN – De Pontis Onderwijsgroep heeft het jaar 2022 afgesloten met een negatief exploitatieresultaat van € 260.000,-. Over 2021 werd nog een positief resultaat bereikt van ruim 3 miljoen euro.
Het Regius College, onderdeel van Pontis, boekte over 2022 echter een positief resultaat van bijna € 880.000,-. Het verlies komt van het Trinitas College dat een negatief resultaat neerzette van 1,1 miljoen euro.
De komende jaren worden de nadelige saldi groter. Voor dit jaar is een negatief resultaat begroot van 2, 1 miljoen euro, voor 2024 4,8 miljoen en voor 2025 2,9 miljoen euro. De oorzaak ligt bij het wegvallen van de incidentele rijksbijdragen vanaf 2024.
De negatieve resultaten worden afgeboekt van de algemene reserve waarvan de bodem in zicht komt. Om dit te voorkomen moeten uitgaven onderwijsontwikkelingen en professionalisering getemperd worden en moet worden bezuinigd op de materiële kosten.
Het leerlingenaantal daalt al een poos. In 2023 staat de teller op 5.304 leerlingen tegen 5.473 in 2022. Deze daling zet de komende jaren door, hoewel het erop lijkt dat het aantal in 2026 gaat stabiliseren. Leerlingendaling heeft tot gevolg dat budgetten onder druk komen te staan.
In het afgelopen jaar is bij Pontis het lerarentekort opnieuw toegenomen. Vergrijzing en een verminderde aantrekkelijkheid van het beroep zijn volgens Pontis belangrijke factoren. Het tekort geldt voor zowel docenten als voor schoolleiders.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal
Een school is natuurlijk helemaal geen financiële instelling. Maar moet wel (financiële) verantwoording afleggen.
En waar maak je uit op dat het om zoveel mogelijk geld gaat? Geld dat overigens nodig is voor welzijn en lesgeven aan leerlingen…
Eens of de fusie een goed idee was. De tijd zal het ons leren.
Sinds wanneer is een school een financiële instelling geworden? Het gaat dus daar om zoveel mogelijk geld, ipv het welzijn en lesgeven aan leerlingen!.En is het niet zo,dat je eerst onderzoek naar Trinitas hebt gedaan voordat je een fusie aangaat?..Ik denk dat ze dit vooraf wel hebben geweten ( Regius dan ) Ja en nu moeten ze op de blaren zitten..Hoop niet tenkoste van de leerlingen, maar heb mijn twijfels.