Driehonderd nieuwe bomen de grond in

SCHAGEN – De gemeente Schagen is 300 nieuwe bomen rijker. Eind 2022 plantte Firma Stoop de bomen in opdracht van de gemeente. Wethouder Hans Heddes hielp daar een handje bij.

“Er zijn in de afgelopen maanden 300 bomen geplant. Ieder jaar doen we dit in de herfst en winter”, vertelt Heddes. 

Hij vervolgt: “Om dat zo efficiënt mogelijk te doen planten we jaarlijks in ongeveer één derde van onze gemeente. Dit plantseizoen hebben we vooral bomen geplant in Oudesluis, ’t Zand, de noordkant van Schagen, Schagerbrug, Sint Maarten, Sint Maartensbrug en Warmenhuizen.”

De gemeente plant de bomen ter vervanging van de bomen die in de jaren daarvoor dood zijn gegaan. Ieder jaar gaan er een paar honderd bomen dood omdat ze oud of ziek zijn. Dat is 1 procent van alle 35.000 bomen van de gemeente Schagen.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Sanne de Weger werkte van 2011 tot 2024 parttime op de redactie van Noordkop Centraal.



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):