Pleegzorg: tekort aan gezinnen neemt toe

SCHAGEN – Het is de Week van de Pleegzorg. Het gaat niet goed met het aantal beschikbare pleegouders. 

Er is al een aantal jaren sprake van een afname van het aantal nieuwe pleegouders. Tegelijkertijd is de vraag naar pleegzorg nog altijd groter dan het aanbod van beschikbare pleegouders. Daardoor neemt het tekort langzaam, maar gestaag toe. 

Pleegzorg Nederland wil deze neerwaartse trend keren en vraagt daarom met de titel #groenlicht tijdens de Week van de Pleegzorg extra aandacht voor het belang van meer pleegouders.

In de regio Noord-Holland werken verschillende aanbieders van jeugdhulp Kenter Jeugdhulp, Levvel, Parlan en William Schrikker Gezinsvormen samen bij het werven, screenen, matchen en begeleiden van pleegouders. 

Tijdens de Week van de Pleegzorg vragen zij gezamenlijk met gemeenten aandacht voor het tekort aan pleegouders. Donderdagavond 10 november organiseren zij een gezamenlijke online informatiebijeenkomst over pleegzorg. 

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Sanne de Weger werkte van 2011 tot 2024 parttime op de redactie van Noordkop Centraal.



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):