Storm Corrie was dol op duinzand

GROOTE KEETEN/PETTEN – De storm Corrie, die maandag over de regio trok, heeft langs een groot deel van de kust een flinke hoeveelheid duin afgeslagen. 

Gemiddeld verdween 2 tot 3 meter duin in de golven. In Camperduin was de afslag nog veel groter. Daar verdween op sommige plaatsen zo’n 10 meter. 

Reden voor bezorgdheid is er volgens beheerder Hoogheemraadschap echter niet. 

“Het verdwenen zand spoelt vanzelf weer aan door de golven en via de wind groeien de duinen weer aan. Over een week of drie ligt het zand grotendeels weer op z’n plek”, vertelt Marko Cortel van Hoogheemraadschap. 

Ook in Groote Keeten en Petten zijn de gevolgen van de storm nog goed zichtbaar. In Petten verdween ook veel zand in zee. Daar gaat Hoogheemraadschap mogelijk met bulldozers aan de slag om het zand weer op zijn plek te leggen. 

Weeramateur Gerlof Elzinga uit Schagen maakte woensdag een serie foto’s van de stranden bij Groote Keeten en Petten. 

(Foto’s: Gerlof Elzinga)

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Ed van Oerle is hoofdredacteur en algemeen manager van Noordkop Centraal. Iets delen? Iets delen met Ed? Mail naar ed.vanoerle@noordkopcentraal.nl



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):