Vaart achter snel internet in buitengebieden

HOLLANDS KROON – Voor ruim 13.000 adressen in het buitengebied van Noord-Holland komt een ‘snelle-internet-aansluiting’ snel dichterbij.

Sinds de provincie Noord-Holland de mogelijkheid biedt om garant te staan voor de lening die nodig is om snel internet aan te leggen, zijn tal van initiatieven in een stroomversnelling geraakt.

De aanleg van glasvezel was lange tijd niet rendabel in het buitengebied. De provincie staat garant voor initiatieven in Hollands Kroon en Beemster, waardoor zo’n 3.500 adressen een vaste breedbandverbinding krijgen.

Er blijven 5.000 adressen over waarvoor op dit moment nog geen serieuze plannen zijn voor de aanleg van glasvezel. Hiervoor onderzoekt de provincie de mogelijkheid van vast-draadloos internet.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):