HHNK wint opnieuw de Waterinnovatieprijs

SCHAGEN – PWN heeft samen met het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier voor het tweede jaar op rij de Waterinnovatieprijs in de categorie ‘schoon water’ gewonnen voor een gezamenlijk idee, New Hart.

Bestaande biologische zuiveringsconcepten produceren afvalwater dat maar net schoon genoeg is om te lozen, maar zeker niet hergebruikt kan worden.

Dit lossen beide bedrijven op met de ‘New Hart’-zuivering. In deze zuivering wordt het afvalwater zeven keer gezeefd van grof naar fijn.

Het zeven zorgt ook voor restmateriaal. In dat zeefgoed zitten niet alleen alle organische stoffen, maar ook de medicijnresten, microplastics, etc. Deze centraten worden gestopt in een superkritische vergasser die van deze stoffen groen aardgas maakt.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):