Ziekenhuizen stellen niet-urgente operaties uit
SCHAGEN – Het Noordwest Ziekenhuis (NWZ) gaat door de coronadrukte toch snijden in de planbare, reguliere zorg.Â
Alle niet-urgente operaties in Alkmaar en Den Helder zijn per direct uitgesteld om extra personeel en bedden vrij te maken voor de zorg voor coronapatiënten.
Het gaat de komende anderhalve week om rond de 80 ingrepen op de NWZ-locaties Alkmaar, Den Helder en Bergermeer die op de lange baan worden geschoven.
Eerder had het ziekenhuis om dezelfde reden zes van de twaalf operatiekamers in Alkmaar reeds gesloten. Het NWZ heeft momenteel 57 coronabedden beschikbaar: elf op de intensive care en 46 op de verpleegkliniek.
Voorlopig gaan alleen urgente operaties door die medisch gezien binnen zes weken moeten plaatsvinden. Ook het Dijklander Ziekenhuis in Hoorn doet alleen nog urgente operaties.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal