Woningen nodig voor behoud scholen

SINT MAARTENSBRUG – Er moeten snel nieuwe woningen komen in Sint Maarten en Sint Maartensbrug om een dreigende sluiting van basisscholen De Zwerm en De Brug te voorkomen. 

Mariette Duineveld van de Medezeggenschapsraad van De Brug liet dinsdagavond van zich horen tijdens de raadsvergadering in Schagen. 

De basisscholen hebben nu ieder ongeveer 65 leerlingen. Volgens Duineveld daalt dat aantal de komende 5 jaar naar rond de 50. Bij dat aantal dreigt sluiting van de scholen. 

Alleen de bouw van nieuwe woningen, waardoor er meer jonge gezinnen met kinderen in de dorpen komen wonen, kan het tij keren.

De politiek maakt zich ook zorgen. Nagenoeg alle fracties willen na de zomer een debat over de toekomst van de twee scholen.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):