Woede na bespugen ALS-poster
DEN HELDER/SCHAGEN – Woest was Astrid Wagner uit Schagen op de twee jongens die de poster van haar aan ALS overleden broer Oscar bespuugden.
Na een stortvloed aan negatieve reacties is het duo tot inkeer gekomen en hebben ze hun excuus aangeboden.
Oscar Wagner overleed op 40-jarige leeftijd aan de gevolgen van spierziekte ALS en sierde de bekende campagne ‘Ga door met mijn strijd’. In een korte video die op Dumpert verscheen is te zien hoe een jongen zijn middelvinger opsteekt en spuugt op de bekende ALS-campagneposter. Dit zorgde voor veel woedende reacties.
Oscars zus Astrid was diep gekwetst door de beelden. “Voelen jullie je stoer? Ik hoop dat jullie ouders jullie nooit hoeven begraven op jonge leeftijd. (…) Kunnen jullie gelijk een filmpje maken waarbij je het bord even schoonmaakt en je oprechte excuses maakt?”, was haar reactie onder de video, die op Dumpert te zien is.
Dat raakte de jongens blijkbaar, want al snel kreeg Astrid excuses van de twee. “Ze zijn tot inkeer gekomen en hebben mij gevraagd hun excuses te accepteren. Ze begrijpen dat het een domme actie was en ik heb mijn reactie verwijderd”, vertelt Astrid aan nieuwspartner RTVNH. “Ik sluit het af en ga me nu weer richten op het positieve en het helpen van de ALS-stichting.”
Bekijk het schokkende filmpje [url|http://http://www.dumpert.nl/mediabase/6744717/eda4530c/ga_door_met_mijn_strijd.html|hier|ext].
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal