Wie is Buiskool?

Wie altijd al wilde weten wie Buiskool is, kan nu terecht in de naar Buiskool genoemde straat in Schagen. Daar is maandag een straatnaambordje onthuld met meer informatie over Buiskool.

Het ontbreken van de informatie was Schagenaar Heinz Neudecker een doorn in het oog. Hij benaderde wethouder Bouwes, die direct actie ondernam. Op het bordje staat onder Buiskoolstraat nu `Waarnemend Burgemeester van Schagen in 1945, Nederlands jurist en politicus`.

De omschrijving geeft overigens maar een gedeelte van het leven van Buiskool weer. Hij was vanaf 1930 plaatsvervangend kantonrechter in Schagen. Van 1934 tot 1941 was hij wethouder en loco-burgemeester van Schagen. Vanwege zijn houding tegenover de Duitse bezetter werd hij in 1941 en 1942 opgesloten in concentratiekamp Sachsenhausen.

In 1945 werd hij benoemd tot lid van het Hof van Justitie in Suriname. In dat land werd hij ook korte tijd premier.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):