Verdachte beroving in Schagen ontkent
ALKMAAR – De 19-jarige M.E. uit Schagen ontkent dat hij aanwezig was bij een gewelddadige beroving in een woning in Schagen in de nacht van 17 op 18 september vorig jaar.
E. heeft wel toegegeven dat hij anderen in het huis heeft binnengelaten, zo bleek woensdag bij de rechtbank in Alkmaar tijdens een pro forma-zitting.
Bij de beroving in de woning werd het slachtoffer vastgebonden, bedreigd met wapens en met een wapen op zijn hoofd geslagen. De buit bestond uit een auto, mobiele telefoon en creditcard.
E. had een afspraak gemaakt met de bewoner van het huis om wat te drinken. Volgens hem had hij alleen andere jongens binnengelaten, maar was hij er toen zelf vandoor gegaan en had hij verder niets te maken met wat daarna was gebeurd.
Het is niet het enige feit waar justitie de inwoner van Schagen van verdenkt. Hij zou ook een rol hebben gehad bij een hele serie diefstallen en inbraken op verschillende plekken in Noord-Holland zoals Groet, Broek op Langedijk, St. Maartensvlotbrug, Westerland, Nieuwe Niedorp, Petten en Schagen. Het ging om inbraken in winkels, supermarkten, en horecagelegenheden, op een recreatiepark, bij een autozaak en een recreatiepark.
De advocaat van E. zei tijdens de zitting dat hij het slachtoffer van de nachtelijke beroving wil laten horen als getuige. De officier van justitie had daar geen bezwaar tegen. Ook wil advocaat Dekker nog een aantal andere getuigen laten horen. De rechtbank vond dat de onderzoeksrechter hierover moet beslissen.
E. zei dat hij graag wil vrijkomen uit voorlopige hechtenis, zodat hij zijn leven weer kan oppakken en aan de slag kan gaan met werken. Ook wil hij een behandeling volgen om van zijn cannabisverslaving af te komen.
De officier van justitie wil dat de verdachte blijft vastzitten en wees erop dat hij nota bene een enkelband om had tijdens de beroving in de woning. De rechtbank maakt de beslissing over het voorarrest donderdag bekend.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal
Plaats een Reactie
Meepraten?Draag gerust bij!