Van tuindershuisje tot statig landhuis
SCHAGEN – Op de plek waar ooit een kleine tuinderswoning stond, aan de Tjallewallerweg in Schagen, is een statig landhuis gebouwd. Het wordt de nieuwe woning van Makelaar Geert Klaver, zijn vrouw Kidi en hun 4 kinderen.
Klaver begon al 7 jaar geleden met het maken van de plannen. Uiteindelijk is het plan, na veel overleg met de gemeente Schagen en de Erfgoedcommissie, in 2021 goedgekeurd.
Klaver en Koning Architecten BNA hebben een gebouw ontworpen met veel historische details. Zo is de gevel geïnspireerd op Museumboerderij Vreeburg en wordt het pand gebouwd op een nieuwe terp.
“In dit gebied waren vroeger tientallen terpen, waarvan er nog 3 over zijn”, vertelt Geert Klaver. Voor de bouw van het landhuis is een nieuwe terp aangelegd. Het landhuis wordt gebouwd met aandacht voor ambacht door bouwbedrijf Pronk uit Warmenhuizen.
Het landhuis levert op Facebook veel negatieve (en een enkele positieve) reacties op. Veel mensen vinden het landhuis lelijk en niet passend in de omgeving.
Er zal nog een paar maanden worden gebouwd voordat de Klaver’s in het landhuis gaan wonen.
Klik op een afbeelding voor de galerij
- De oude tuinderswoning
(Foto’s: Ed van Oerle)
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal
Prachtig huis word het het.
Deze Klaver krijgt in ieder geval weer voldoende aandacht
Mooi stulpje maar had hier niet in het mooie buitengebied gebouwd mogen worden.
Nu al in de volksmond genoemd “De Taart van Schagen” 👀🤣🤣
Fantastisch ontwerp, past prima in het landschap, een eye-catcher voor de omgeving.
Dat ze daar een vergunning voor hebben afgegeven
Bederft het platteland
Allemachtig, wat is dat lelijk 🤢
Vrienden in de welstandcommissie?
Leg er maar een park met hoge bomen om heen.
Als een vlag op een strontschuif.
Afzichtelijk. Ik snap oprecht niet dat hier een vergunning voor gegeven is. Past totaal niet in de omgeving…
Mooi huis. Alleen nog een paar bomen eromheen om het af te maken