SRC moet genoegen nemen met remise in stadsderby

SCHAGEN – ,,Ik denk dat ze bij Schagen meer tevreden zijn dan bij ons.” Woorden van SRC’s assistent-coach Michel Stikfort, kort na de stadsderby SRC-Schagendie zaterdagavond op Groenoord werd gespeeld.

SRC creëerde veel kansen in de beginfase, maar Schagen-doelman Blaauboer was een niet te passeren sta-in-de-weg voor de groen-witten. Schagen, dat veelvuldig de lange bal hanteerde, kreeg veel minder mogelijkheden, maar nam door een goal van Mike Vink wel verrassend de leiding, 0-1.

SRC bleef al combinerend proberen de Schagen-muur te slechten, maar aanvankelijk waren goede kansen van onder anderen Stef Elting, Robert-Jan Klein en Robbert Fels niet aan de thuisploeg besteed.

Toch kwam de rust met 1-1. Stef Elting doelpuntte namens SRC.

In de tweede helft zakte het spelpeil. ,,We gingen veel te veel met hun spel mee”, had Stikfort gezien. SRC mocht nog een aantal kansen noteren, maar ook Schagen liet zich bepaald niet onbetuigd.

Omdat beide teams niet meer tot een slagvaardige aanval kwamen, eindigde de derby in 1-1. 

,,Ik vind dat wij meer hadden moeten hebben”, besluit Stikfort. ,,Dat Schagen hier een punt pakt is meer onze zwakte, dan hun verdienste.”

De publieke belangstelling noemde Stikfort ‘redelijk’.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):