SCHAGEN HEEFT COLLEGE

De politiek in Schagen is eruit. Duurzaam Schagen (DS) vormt de komende 4 jaar samen met het CDA en GroenLinks een college. Deze opvallende oplossing kwam vrijdagavond uit de bus na gesprekken tussen DS en de overige politieke partijen.

De PvdA en de VVD moeten noodgedwongen de komende 4 jaar in de oppositie. Vooral voor de PvdA is dat zuur, want die partij leek lange tijd favoriet bij DS voor een collegeplek.

Volgens Jack Manneveld van DS heeft de PvdA de oppositieplaats helemaal aan zichzelf te danken. De sociaal-democraten wilden alleen met DS in het college als ook de VVD mee kon doen, maar daar had de partij van Manneveld geen trek in.

Het nieuwe college zal worden gevormd door Hans Jong van DS, Frans Diederik van GroenLinks en Arthur Brand van het CDA. De komende dagen zullen worden gebruikt voor het schrijven van het collegeprogramma.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):