Schagen bruist op Koningsdag

REGIO – Het was al vroeg een drukte van belang tijdens Koningsdag in het centrum van Schagen. Honderden inwoners probeerden de inhoud van hun zolder aan de man te brengen tijdens de vrijmarkt.

Wie weinig koopwaar op zolder had liggen bedacht een andere manier om een centje bij te verdienen, met onder andere muziek, grabbeltonnen of een race met goudvissen.

Ook elder in de regio werd Koningsdag gevierd. Zo werd in Callantsoog het badseizoen geopend door Neptunus die verwelkomd werd door burgemeester Marjan van Kampen.

Vanaf dorpshuis Kolfweid vertrok de optocht met praalwagens waarin ook de kinderen hun aandeel hadden. Er liep een aantal huizen mee met een bord waarop stond: Jelle wij zijn alvast begonnen`. Het dorp wil namelijk graag meer woningen voor jongeren.

Burgemeester Van Kampen reikte de prijzen uit. Bij de praalwagens viel de brandweer in de prijzen en kreeg een cheque van € 100,-. De huizen wonnen de eerste prijs wat resulteerde in een cheque van € 250,-, die gebruikt gaat worden voor de kinderspelen in het dorp.

Een fotoreportage is te zien in ons [url|https://www.schagenfm.nl/ph-28464-3-36376/foto/koningsdag_en_opening_badseizoen_callantsoog.html?|fotoalbum|int].

(Foto’s: Kitty Mertz)

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):