PVV: stop met voortrekken statushouders
SCHAGEN – Uit onderzoek van het ministerie van Binnenlandse Zaken blijkt dat bijna alle Nederlandse gemeenten, die gebruik maken van urgentieverklaringen voor huurwoningen, nog altijd voorrang geven aan vluchtelingen met een verblijfsvergunning.
Dit is sinds 1 juli 2017 niet meer verplicht. En veel gemeenten kampen met lange wachtlijsten voor sociale huurwoningen.
De PVV wil van Gedeputeerde Staten weten of zij ook vinden dat deze praktijk niet door de beugel kan omdat heel veel burgers jaren moeten wachten op een sociale huurwoning.
Gemeenten die niet voldoen aan het huisvesten van vergunninghouders kunnen een boete krijgen van maar liefst € 1.850,- per maand per vergunninghouder. De PVV wil weten hoeveel gemeenten zo’n boete hebben gehad.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal