PET-CT scan in gebruik
Woensdag neemt het Medisch Centrum Alkmaar officieel de PET-CT scan in gebruik. Het is het eerste niet-academisch ziekenhuis met zo’n scan.
Ter gelegenheid daarvan is een symposium georganiseerd met de titel `regionale PET-CT: eerste steen voor een regionale oncologie?`. Met de scan kan jaarlijks bij ongeveer 1.500 patiënten met kanker nog sneller en nauwkeuriger een diagnose worden gesteld. De nieuwe scan staat in het MCA-souterrain.
De PET-CT scan zal worden gebruikt en bekostigd door het MCA en Nuges.
Nuges is het nucleair geneeskundig samenwerkingsverband tussen MCA, Gemini ziekenhuis Den Helder, Westfries Gasthuis Hoorn en De Heel Zaandam. De scan kan primaire tumoren en verdere verspreiding in het lichaam in beeld brengen. Vooral op het gebied van longkanker is al veel studie gedaan met PET-CT scans. Door de scan kan het formaat van een bestralingsgebied preciezer worden bepaald.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal