Pallas stap dichterbij
PETTEN – Het Argentijns-Nederlandse consortium ICHOS gaat de nieuwe kernreactor voor de productie van medische isotopen in Petten ontwerpen en bouwen. De nieuwe reactor, Pallas genaamd, moet vanaf 2025 operationeel zijn.
Pallas zal de bijna zestig jaar oude reactor in Petten vervangen. De bouw van Pallas gaat honderden miljoenen kosten.
Het consortium bestaat uit het Argentijnse technologiebedrijf INVAP en de Nederlandse bedrijven Croonwolter&dros en Mobilis.
In Petten worden medische isotopen gemaakt, waarmee kankerpatiënten worden behandeld. In de afgelopen jaren zijn er echter zorgen geweest rond Petten, onder meer vanwege de opslag van radioactief afval en veiligheidsproblemen.
De gemeente Schagen organiseert maandag 5 februari vanaf 18.30 uur een open raadsinformatieavond over de bouw van Pallas.
Tijdens de avond geven directeur Van der Lugt van Pallas en wethouder Jelle Beemsterboer een presentatie. Aansluitend is er een informatiemarkt over de nieuwe reactor.
(Foto: NH Nieuws)
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal