Paddentrek komt dit jaar vroeg op gang

REGIO – Meestal ligt de start van het paddenseizoen tussen 15 februari en begin maart. De trek zou bij deze zachte winter wel eens eerder kunnen beginnen. De eerste dieren zijn al gesignaleerd.

Elk jaar trekken veel padden, kikkers en salamanders uit de bossen en duinen naar sloot en plas om zich voort te planten. Er worden nog steeds veel amfibieën doodgereden. 

De 17 plaatselijke groepen zijn daarom op zoek naar nieuwe vrijwilligers. Wil je helpen zodat deze dieren veilig de overkant van de weg halen en niet platgereden worden? Meld je dan aan bij een van de werkgroepen in Noord-Holland. 

Begin februari beginnen de meeste paddenwerkgroepen met hun werk. Meer informatie is te vinden op [url|http://www.landschapnoordholland.nl/padden|www.landschapnoordholland.nl/padden|ext]. 

(Foto: Joke Huijser)

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):