Paasvee niet in gevaar
De Paasvee in Schagen is niet in gevaar. Dat zegt Paasveevoorzitter Dirk Reijne na publicaties dat onrust zou zijn ontstaan over de paasveetentoonstelling in Schagen. Volgens die publicaties eisen sommige boeren een hogere vergoeding voor de onkosten.
Boeren krijgen nu per dikbil € 10,-. Tijdens de jaarvergadering, die vorige week werd gehouden, hebben enkele boeren gevraagd die vergoeding te verhogen naar € 100,- per dikbil.
Volgens die boeren kost alleen al de verzekering en het vervoer van het vee € 70,- euro per koe.
Volgens Dirk Reijne is tijdens de vergadering wel gevraagd om een hogere vergoeding, maar is van onrust geen sprake. Het bestuur van de Paasvee gaat het komende jaar bekijken of de vergoeding kan worden aangepast. De Paasveetentoonstelling in Schagen dit jaar op 1 april gehouden.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal