“Op de korrel is satire”

SCHAGEN – De nieuwe satirische rubriek ‘Op de Korrel’ van Joop Luten, die sinds kort door Schagen FM wordt gepubliceerd, doet veel stof opwaaien.

Met de rubriek brengt Luten satire over lokale aangelegenheden. Enkele lezers kunnen de rubriek echter niet waarderen of lezen het als echt nieuws. Vooral die laatste categorie plaatst felle reacties op Facebook.

“Met ‘Op de Korrel’ brengt Joop Luten satire. De berichten hebben niets met de werkelijkheid te maken”, benadrukt hoofdredacteur Ed van Oerle.

Enkele lezers vragen zich ook af waarom Schagen FM de rubriek is gestart. “Het is een idee van onze vrijwilliger Joop Luten. Wij gaan altijd serieus om met ideeën van onze vrijwilligers. Dus ook met dit idee”, vertelt Van Oerle.

“Satire hoort ook bij de publieke omroep. Kijk naar ‘Kopspijkers’, ‘De Kwis’ of ‘Kan niet waar zijn’. Satire maakt het leven leuk. In zowel de kop van het stuk als in een aanvullende zin laten wij nu duidelijk zien dat het om satire gaat”, meldt Van Oerle.

De laatste ‘Op de Korrel’ over een OZB voorstel van de VVD heeft op ‘Je Bent Schagernees Als’ tot veel, soms heftige reacties geleid. “Schagen FM betreurt dit, maar is hiervoor niet verantwoordelijk. Wie het nieuws de afgelopen jaren heeft gevolgd weet dat de VVD fel tegenstander is van OZB-verhogingen”, besluit Van Oerle.  

De omroep blijft de rubriek van Luten voorlopig plaatsen en zal hem eind september evalueren.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?

Publicatiedatum: 27 augustus 2018
Categorie: Archief Nieuws
Aantal views: 20
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):