ONDERGRONDS PARKEREN IN SCHAGEN
De gemeente Schagen wil op langere termijn een ondergrondse parkeergarage realiseren ten zuiden van het centrum. Dat staat in een ambtelijk advies dat komende maandag wordt behandeld in de commissie Ruimtelijke Ordening.
Op welke plaats de nieuwe voorziening moet komen is nog niet bekend. Eerst zal moeten worden onderzocht welke plek het best bereikbaar is. Ook wil de gemeente de belasting van de wegen in het centrum zo veel mogelijk beperken.
Op korte termijn wil de gemeente de parkeerdruk in het centrum beperken door de invoering van een blauwe zone. Hierdoor worden langparkeerders uit het centrum geweerd.
Ook wordt gekeken of er 100 extra parkeerplaatsen kunnen worden gerealiseerd bij de Loet/Parallelweg. Deze voorziening zou moeten worden betaald uit het parkeerfonds van de gemeente. De gemeente gaat over die voorziening nog met de centrumondernemers om tafel.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal