Omwonenden fel tegen nieuwbouw terrein De Ark

SCHAGEN – Bewoners van het gebied rond basisschool De Ark in Schagen zijn fel tegen nieuwbouw op de plek van de school. 

Op de locatie, die ligt tussen de A. Mauvestraat, de Jozef Israelstraat en de Beethovenlaan. Nu is een groot deel van het gebied een groene buffer tussen de woningen en het centrum van de stad. De bewoners willen dat zo houden. 

In een enquête via samen.schagen.nl konden inwoners hun voorkeur voor een bouwplan uitspreken. Een ruime meerderheid koos voor ‘De Groene Traverse’, een plan met 50 middeldure en dure koopappartementen. 

Volgens de omwonenden is echter van burgerparticipatie geen sprake, omdat de direct omwonenden niet afzonderlijk zijn betrokken. 

Ook worden met het plan eerdere toezeggingen geschonden. Volgens de omwonenden zijn er harde toezeggingen dat te allen tijde een ruime strook grenzend aan de A. Mauvestraat vrij van bebouwing zal blijven.

De bezwaren van de omwonenden worden volgende week dinsdag, 12 oktober, besproken tijdens een oordeelsvormende raadsvergadering.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Ed van Oerle is hoofdredacteur en algemeen manager van Noordkop Centraal. Iets delen? Iets delen met Ed? Mail naar ed.vanoerle@noordkopcentraal.nl



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):
4 antwoorden
  1. Gerda
    Gerda zegt:

    Die sportzaal kan makkelijk achter het nieuwe gebouw komen. Dan is er ruimte voor sociale huurwoningen. En hoeven de leerlingen ook niet heen en weer te lopen.

Reacties zijn gesloten.