Noordwest doet mee aan onderzoek vaccin corona

ALKMAAR – Vanaf komende week zal de Noordwest Ziekenhuisgroep locatie Alkmaar meedoen aan een onderzoek of een vaccin tegen tuberculose, het zogeheten BCG-vaccinatie, helpt bij het voorkomen of verminderen van symptomen van het coronavirus. 

Het onderzoek staat onder leiding van longarts Wim Boersma en arts-onderzoeker Nienke Paternotte.

De twee artsen willen ook de effecten van dit vaccin onderzoeken op het verminderen van werkuitval. Het streven is zo snel mogelijk een antwoord te hebben, zodat ook andere medewerkers bij een positieve uitkomst van de studie kunnen profiteren van het vaccin.

Het is nog niet wetenschappelijk bewezen dat een BCG-vaccinatie de ernst van de corona virusinfectie vermindert. Daarom wordt het BCG-vaccin alleen binnen het kader van dit onderzoek aan zorgmedewerkers van de deelnemende ziekenhuizen aangeboden en is het daarbuiten niet beschikbaar.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):