Mooie weer slecht voor egels

WARMENHUIZEN – Door het warme weer komen er bij Egelopvang Dikke Prik veel uitgedroogde en zwakke egeltjes binnen.

Het warme weer speelt de arme beestjes parten en de hitte houdt nog even aan. Daarom geeft Dikke Prik een aantal tips.

Wanneer de avond valt gaan egels op zoek naar eten en drinken. Met dit weer zijn ze erg dorstig en dat wordt alleen maar erger al ze overdag in de volle zon wandelen. Dan bestaat er kans dat ze uitdrogen.

“Als ze heel dorstig zijn gaan ze zelfs overdag naar water zoeken en dat is gevaarlijk”, vertelt Marleen Landman van Dikke Prik aan mediapartner NH.

Met een paar simpele toevoegingen aan de tuin kunnen egels de warmte doorstaan. “Het is belangrijk dat ze in ieder geval vers water krijgen”, vertelt Landman.

Een absolute vergissing die veel mensen maken is dat melk goed is voor egels. Volgens Landman kunnen de egels daar helemaal niet tegen.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?

Publicatiedatum: 13 september 2016
Categorie: Archief Nieuws
Aantal views: 14
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):