Liever geen luilak
De politie Noord-Holland noord roept ouders op om kinderen dit jaar geen luilak te laten vieren. Met de oproep hoopt de politie de schade, die normaal in de luilaknacht ontstaat, te verminderen.
Luilak is van oudsher een kwajongensfeest waarbij de jeugd vroeg uit bed gaat om langslapers wakker te maken. Maar jongeren plegen tegenwoordig ook ernstige vormen van baldadigheid of vernieling.
Wanneer ouders door de politie worden aangesproken reageren ze soms verbaasd met de mededeling: `Ja, maar het is toch luilak?`.
Toch is de schade elk jaar groot. Vaak moeten professionele bedrijven worden ingeschakeld om zaken weer schoon te maken. Ook wordt steeds meer purschuim of secondenlijm gebruikt om sloten of automaten dicht te smeren. De politie doet daarom een beroep op ouders om hun kinderen thuis te houden.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal