Kritiek op begroting RUD
SCHAGEN – De gemeenteraad van Schagen heeft dinsdagavond forse kritiek geuit op de begroting van de Regionale Uitvoerings Dienst (RUD).
De RUD is een van de gemeenschappelijke diensten waar de gemeente Schagen in meedoet. Andere diensten zijn de GGD en de Veiligheidsregio.
De kosten voor deze diensten lopen ieder jaar op, terwijl er enkele jaren geleden juist was afgesproken dat er bezuinigd zou worden.
Volgens Hans Kröger van JESS ontbreekt het bij de diensten aan een goed en onafhankelijk bestuur. Ook alle andere fracties hadden problemen met de oplopende kosten voor de diensten.
Schrijnend voorbeeld zijn de kosten die het RUD vorig jaar opvoerde voor ICT. De dienst zou daar € 60.000,- voor nodig hebben. Achteraf blijkt het project niet te worden uitgevoerd. De RUD stort het geld nu in haar eigen reserves. “Dat geld moet terug naar de gemeenten”, zei André Groot van de Seniorenpartij.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal