Inflatie kost gemeente miljoenen

SCHAGEN – Door de snel stijgende kosten moet de gemeente Schagen voor verschillende projecten diep in de buidel tasten. 

In 2019 is voor projecten in Waarland, Schagerbrug en Schagen geld beschikbaar gesteld. Er is nu bijna 5 miljoen extra nodig om de projecten uit te kunnen voeren. 

In Schagerbrug gaat het over de reconstructie van de Schagerweg. In Waarland wordt een rotonde aangelegd bij de Speketersweg en worden de Jonkerstraat en de Hoebelaan opnieuw bestraat. In Schagen wacht de Kanaalstraat een reconstructie. 

Omdat gelijktijdig ook de riolering wordt vernieuwd, wordt een deel van de extra kosten gedekt uit het rioleringstarief. Ook wordt de reserve maatschappelijk nut aangesproken. 

De gemeenteraad gaat dinsdag 21 februari in een oordeelsvormende vergadering in debat over de kostenstijgingen.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Ed van Oerle is hoofdredacteur en algemeen manager van Noordkop Centraal. Iets delen? Iets delen met Ed? Mail naar ed.vanoerle@noordkopcentraal.nl



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):