Herinrichting buitenterrein Makado

SCHAGEN – Aannemer Ten Brinke is gestart met de herinrichting van het buitenterrein van het Makado winkelcentrum. De komende weken wordt het gebied ten noorden van het winkelcentrum vernieuwd.

De oude asfaltverharding maakt plaats voor nieuwe bestrating. Er komt meer groen en er worden bankjes geplaatst. Het doel is niet alleen fraaier winkelgebied, maar ook een prettigere plek om te verblijven. Ook worden de losse fietsenrekken langs de Nieuwstraat vervangen door gestrucureerdee fietsparkeervakken.

“Met deze herinrichting willen we de omgeving mooier maken en meer mogelijkheden bieden voor de mensen die gebruikmaken van de omgeving van het winkelcentrum. Bezoekers profiteren straks van een aantrekkelijker en praktischer winkelgebied, wat uiteindelijk het hele gebied ten goede komt.” licht wethouder Hans Heddes toe.

De werkzaamheden worden in fases uitgevoerd. De aannemer start aan de kant van de Nieuwstraat en werkt richting de Langestraat. Fase 1, aan de kant van de Nieuwstraat, zal ongeveer 3 weken duren. Het volledige project duurt naar verwachting 6 tot 8 weken.

In de loop van dit jaar is de gemeente ook van plan om het parkeerterrein tussen de Nieuwstraat en de Schubertstraat opnieuw in te richten. Ook hier worden de uitgangspunten vergroening, meer ruimte voor fietsen en waterdoorlatende bestrating toegepast. Dit alles om de omgeving duurzamer en prettiger te maken, met oog voor zowel de bezoekers als de winkeliers en standplaatshouders.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Sanna Noi de Vries werkt fulltime op de redactie bij Noordkop Centraal. Iets sturen naar Sanna? Mail naar sannanoi.devries@noordkopcentraal.nl



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):
4 antwoorden
  1. Van den Hoek
    Van den Hoek zegt:

    Als er dan ook duidelijkheid komt wat stoep is en wat rijbaan, zodat niet iedereen al fietsend over de stoep op de fietenrekkenrekken afkomt zou dat heel fijn voor het lopende publiek

  2. Jaap
    Jaap zegt:

    Als dan de ramen van van Haren ook opgeknapt worden en ontdaan van die afschuwelijke foly dan word het zeker een stuk gezelliger, en de marktkramen weer terug in de Nieuwstraat zou geweldig zijn.

  3. Roos
    Roos zegt:

    Wat heerlijk, eindelijk bankjes voor de hang jeugd , kunnen ze lekker zitten , nog een paar terras heaters erbij en het plaatje is compleet, chapeau goed over nagedacht!

    • Van den Hoek
      Van den Hoek zegt:

      Tsja…..binnen zijn alle bankjes al bezet door hangouderen en ze moeten wat

Reacties zijn gesloten.