Herfst in Kolhorn
De gemeente Niedorp ruimt bladeren op met een grote stofzuiger.
De bladeren vallen door het koude weer opeens in enorme hoeveelheden en kunnen daarom in een korte tijd voor grote overlast zorgen. Zeker als het gaat regenen, wordt het erg glad. Het opvegen met een ouderwetse veegauto is onvoldoende, omdat de bladeren vanuit perken en grasvelden door de wind opnieuw op het wegdek komen te liggen. In Niedorp hebben ze daar iets op gevonden.
Een aantal mensen van de gemeente loopt met een blazer door de straten en verplaatsen zo alle bladeren naar de linkerkant van de weg. Kort daarna komt een auto van de gemeente met een enorme metalen kooi op de laadbak en op de klep staat een enorme stofzuiger waarmee de bladeren worden opgezogen.
Bijkomend voordeel is dat de riolering minder snel vervuild waardoor ook daar minder onderhoud nodig is. De bladeren gaan naar een composteringsbedrijf.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal