Grote houten eland in Schagen

SCHAGEN – Op de Witte Paal in Schagen staat sinds kort een levensgrote eland. Het houten dier staat bij het verfbedrijf Moose Färg. 

Het iconische dier uit Zweden werd in Nederland voor het laatst gespot 1025. Sindsdien zijn ze vanwege de jacht en de leefomstandigheden uit ons land weggetrokken. 

De houten eland van het Schagense verfbedrijf, gerund door vader Jan en dochter Ryanne Smit, staat sinds kort voor het pand.

Het bedrijf bestaat al 20 jaar, maar zij verkopen hun matte houtverf en andere duurzame houtbeschermingsproducten uit Zweden pas sinds kort vanaf Witte Paal 304a.

De eerste klanten van Moose Färg waren de echte Scandinavië-liefhebbers, die met de typische Zweeds rode kleur een herinnering aan hun favoriete vakantieland in de tuin wilden hebben. 

Tegenwoordig is de matte zwarte verf voor schuttingen, tuinhuizen en overkappingen het meest populaire product.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Bas Burlage was tot en met augustus 2022 actief op de redactie van Noordkop Centraal.



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):
1 antwoord

Reacties zijn gesloten.