GroenLinks: Open Software
De Schager GroenLinks-fractie wil dat de gemeente vanaf 2006 alleen nog maar open-source software voor haar automatiseringsystemen aanschaft. Dat schrijft GroenLinks in een nieuw initiatiefvoorstel aan de gemeenteraad.
Ruim een jaar geleden kwam GroenLinks voor de eerste keer met een voorstel om voortaan alleen Open-Source software te gebruiken. Toen leverde het idee niets op.
Volgende week staat een nieuw voorstel van GroenLinks op de agenda van de commissie Algemene Zaken in Schagen.
Volgens GroenLinks biedt het gebruik van open software grote voordelen omdat de broncode van die software wordt meegeleverd. Hierdoor wordt onder andere voorkomen dat de gemeente te afhankelijk wordt van de leverancier van de software. Vanaf 2008 zou alle software die Schagen gebruikt daarom Open-Source software moeten zijn.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal