Gemeente wil pole position Schagen-Oost

SCHAGEN – De gemeente Schagen wil projectontwikkelaars in het gebied Schagen-Oost voor zijn door de ‘Wet voorkeursrecht gemeenten’ (WVG) toe te passen.

De WVG houdt in dat grondeigenaren die willen verkopen hun grond altijd eerst aan de gemeente moeten aanbieden. Dit biedt de gemeente de mogelijkheid om meer grip op de grondmarkt te krijgen.

In juni maakte de gemeente plannen bekend voor de ontwikkeling van een aantal gebieden in de ‘Ontwikkelvisie stad Schagen’. Hierin staat het gebied ten oosten van de stad als woongebied aangemerkt. Nu is dat nog agrarische grond.

Door de bekendmaking van de plannen zullen projectontwikkelaars  de grond willen opkopen. Hierdoor zal de grondprijs oplopen wat uiteindelijk weer zal worden doorberekend in de huizenprijzen.

Wanneer de gemeenteraad met dit voorstel instemt geldt de regeling tot juni 2024.

Het betreft 38 grote en kleine percelen in gebied Schagen-Oost. Op de onderstaande afbeelding is te zien om welk gebied het gaat. De witte gedeeltes zoals de volkstuinen, ijsbaan, crematorium en huizen zijn al bebouwd of reeds in het bezit van de gemeente.

Zie ook ons artikel: Na Muggenburg Zuid komt Schagen Oost

 

(Illustratie: Gemeente Schagen)

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Bas Burlage was tot en met augustus 2022 actief op de redactie van Noordkop Centraal.



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):