Geen grote vissen meer
Er zitten bijna geen grote vissen meer in het binnenwater in Schagen. Dat is de eerste conclusie van een onderzoek naar de visstand in Schagen. Het onderzoek wordt op verzoek van Hengelsportvereniging De Baars uitgevoerd door Sportvisserij Nederland. Leerlingen van het Clusius College helpen mee.
Door flinke vorst en sneeuw dit jaar en vorig jaar heeft het water in Schagen veel last gehad van vissterfte.
Januari 2010 werden in de wateren van de wijk Waldervaart grote hoeveelheden dode vissen aangetroffen. Niet alleen vorst en sneeuw, maar ook te ondiep water werden als oorzaak genoemd.
Om te weten te komen hoe de visstand ervoor staat heeft hengelsportvereniging ‘De Baars’ aan Sportvisserij Nederland gevraagd het onderzoek te doen. Met grote netten worden de vissen uit het water gehaald. Het onderzoek duurt tot en met donderdag.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal