Geen archeologisch onderzoek bij Noorderlicht

WARMENHUIZEN – Bij de aanleg van de wijk Noorderlicht op de grens van Tuitjenhorn en Warmenhuizen is vooraf geen archeologisch onderzoek verricht. De Archeologische Werkgroep Kop van Noord-Holland vindt dat onterecht.

De Schager Courant meldt dat de groep op zijn zachtst gezegd niet blij is met de manier waarop de gemeente Schagen het bouwrijp maken van het bouwterrein heeft aangepakt. Fractievoorzitter Merieke Bredewold van Wens4U heeft hierover inmiddels vragen gesteld aan het gemeentebestuur.

Volgens de archeologen is de nieuwbouw er heel snel ’door gedrukt’ en heeft Schagen een bodemonderzoek bewust achterwege gelaten, om zo snel mogelijk te kunnen bouwen. De archeologen denken dat doelbewust is aangekoerst op het niet doen van onderzoek.

Volgens de werkgroep wees een inventarisatie op voorhand uit dat er in de bodem van het gebied waar de nieuwbouw nu staat, waardevolle historische resten kunnen zitten. Daarom kreeg de gemeente het advies om voorafgaand aan de bouw ’archeologisch vervolgonderzoek’ te laten doen.

Volgens de werkgroep kwam die conclusie de gemeente niet goed uit. Die wilde haast maken: de wijk is bedoeld om vluchtelingen uit Oekraïne onderdak te bieden. Daarnaast kwamen statushouders (asielzoekers die in Nederland mogen blijven) en jonge woningzoekenden uit de directe omgeving in aanmerking voor een huis in het nieuwbouwplan.

Schagen liet een eigen adviseur nog eens naar het plan kijken. Die kwam tot de conclusie dat archeologisch onderzoek niet nodig was. De archeologen menen dat dat de gemeente wel heel goed uitkwam.

Volgens hen moet dat onderzoek er alsnog komen. Volgens de archeologen is het gebied veel meer verstoord dan waarmee rekening werd gehouden toen de vraag op tafel lag of er een archeologisch onderzoek gedaan zou moeten worden. De fractie van Wens4U lijkt die opvatting te delen.

De gemeente wil niet ingaan op vragen van de media voordat de raadsvragen van de fractie van Wens4u zijn beantwoord.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
André Bakker was in 2024 enkele maanden verslaggever/redacteur bij Noordkop Centraal.



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):
1 antwoord
  1. dirk
    dirk zegt:

    nou ga dan alvast eerst maar wel een onderzoek regelen waar de azc`s komen in dirkshorn er waarland. hopelijk duur dat onderzoek 10 jaar….

Reacties zijn gesloten.