DUALE STELSEL KOST VEEL GELD

De invoering van het duale stelsel in de gemeentepolitiek kost gemeenten naar verwachting enkele tienduizenden guldens.

Één van de consequenties is dat veel raadstafels moeten worden aangepast omdat het aantal raadsleden na de komende gemeenteraadsverkiezingen groter zal zijn. Dat komt omdat het college voortaan geen deel meer uitmaakt van de gemeenteraad waardoor meer raadszetels nodig zijn.

De gemeente Sliedrecht heeft het Ministerie van Binnenlandse Zaken gevraagd die kosten te vergoeden. Andere gemeenten in Nederland is gevraagd dat verzoek te steunen.

Harenkarspel wil adhesie betuigen aan de motie van Sliedrecht. Die gemeente moet extra kosten maken omdat volgend jaar het aantal raadsleden extra toeneemt door de groei van het aantal inwoners. Schagen heeft de brief van Sliedrecht voor kennisgeving aangenomen.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?

Publicatiedatum: 6 december 2001
Categorie: Archief
Aantal views: 21
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):