Drie locaties voor flexwoningen sociale huur

SCHAGEN – De gemeente Schagen heeft drie overeenkomsten gesloten met Wooncompagnie over de bouw van sociale huurwoningen op drie verschillende plekken.

Aan de Piet Ottstraat in Schagen komen 44 appartementen voor spoedzoekers, 25-27 woningen aan de Sint Maartensweg in Sint Maartensbrug en 12-18 sociale appartementen aan de Melchiorstraat in Oudesluis. In de drie gevallen gaat het om flexwoningen.

Of deze woningen er daadwerkelijk komen is afhankelijk van de medewerking van de provincie of van andere factoren zoals weerstand vanuit de bevolking tegen de komst van extra woningen in de buurt. Omwonenden vrezen extra verkeersdrukte en de hoge bebouwingsdichtheid.

In Schagen wordt een zorgvuldig participatietraject opgestart, zegt het college, waarbij afstemming wordt gezocht met onder andere de projecten Zuiderweg, Oudshoorn en Muggenburg Zuid. Bewoners van Muggenburg zien extra verkeersdrukte in de wijk niet zitten.

Met de dorpsraad van Oudesluis is al gesproken.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):