Drempels Waldervaart worden aangepast
De gemeente Schagen gaat twee drempels in de Gruttolaan in het noordelijk deel van de Waldervaart aanpassen. De drempels krijgen een flauwere helling.
Over de nieuwe drempels in Waldervaart zijn veel klachten bij de gemeente binnengekomen. De Buurtbus, die ook door Waldervaart rijdt, heeft haar route aangepast om enkele drempels te omzeilen. Van bewoners kwamen klachten binnen over geluidsoverlast, trillingshinder en schade aan gebouwen.
Totaal zijn 24 klachten bij de gemeente ingediend. Bij 4 woningen is schade door de drempels aangetoond. De gemeente gaat de schade, totaal € 4.150,-, vergoeden.
Door twee van de drempels aan te passen hoopt de gemeente de overlast weg te nemen en verdere schade aan woningen te voorkomen. Bij de andere drempels komen geregeld snelheidsdisplays te staan. Ook is de politie gevraagd er snelheidsmetingen te doen.
Het aanpassen van de drempels gaat ongeveer € 15.000,- kosten. De gemeenteraad wordt binnenkort gevraagd dat geld beschikbaar te stellen.
Volgens de gemeente hebben de drempels wel het beoogde effect. De gemiddelde snelheid op de Gruttolaan is sinds de aanleg van de drempels teruggebracht tot 30 km/u. Vrachtwagens rijden er nog langzamer. Op de Spreeuwenlaan, waar andere drempels liggen, is de gemiddelde snelheid 43 km/u.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal