Discussie over afvalstoffenheffing in Schagen
De politiek in Schagen gaat in juni in debat over de afvalstoffenheffing. Bekeken wordt of de manier waarop de afvalstoffenheffing in rekening wordt gebracht kan worden aangepast.
Nu nog is er één tarief voor 1- en 2-persoons huishoudens en één tarief voor grotere huishoudens. De politiek moet bepalen of dat zo blijft of dat er een tarief per persoon komt.
Als wordt gekozen voor een tarief per persoon dan zal dat vooral voor grote gezinnen nadelig uitpakken. Gezinnen die uit 6 personen bestaan gaan dan € 393,- per jaar betalen. Nu is dat nog € 286,-. Alleen 1-persoonshuishoudens profiteren van een verdere differentiatie.
De politiek kan ook kiezen uit een vast bedrag per woning. In dat geval profiteren meerpersoonshuishoudens. Alleenwoners gaan dan ruim € 30,- per jaar meer betalen.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal