Dekkingsplan in commissie
Komende dinsdag wordt in een extra commissie Algemeen Bestuurlijke Zaken van de gemeente Harenkarspel gesproken over de begroting voor de komende jaren.
Harenkarspel staat voor een grote bezuinigingsoperatie. Door het wegvallen van een gedeelte van de Onroerend Zaak Belasting komt Harenkarspel de komende jaren vele tonnen tekort. Voor volgend jaar moet een tekort van ruim 650.000,- worden weggewerkt. Vanaf 2007 loopt dat tekort op tot ruim 1 miljoen.
Om het gat te dichten heeft het college een groot aantal maatregelen aangekondigd. Zo zal de efficiency van het gemeentebestuur worden verbeterd. Ook zal op subsidies worden bezuinigd.
Het college heeft als uitgangspunt genomen dat het bestaande voorzieningenniveau nauwelijks wordt aangetast. Ook blijft er beperkte ruimte voor nieuw beleid. De begroting wordt 1 november door de gemeenteraad behandeld.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal