Contactpersonen De Zandstee luiden de noodklok

‘t ZAND – Mantelzorgers en contactpersonen van bewoners van De Zandstee komen zaterdagmiddag samen in De Jonge Prins in ‘t Zand om te praten over wat er gedaan kan worden aan de minimale contactregeling. 

“Wij pleiten voor een gesprek met de directie van Woonzorggroep Samen, mantelzorgers en misschien wel ondersteund door een geestelijk begeleider. Want de regels die nu zijn opgesteld zijn buiten proportioneel. Mensen vereenzamen en hebben steeds minder kwaliteit van leven”, vertelt een van de initiatiefnemers Gerda Boekel.

Haar ouders wonen in De Zandstee en ze gaan hard achteruit. “Er staan dranghekken voor het gebouw, waar de bewoners dus altijd tegenaan kijken. Ze voelen zich opgesloten en letterlijk afgesloten van de maatschappij.”

De groep mantelzorgers wil zaterdag ook praten over de eventuele komst van een tweede coronagolf. Wat als alles dan weer in lockdown gaat? “Ik denk dat mijn vader dan dood gaat”, stelt Gerda verdrietig. 

Ze wil benadrukken dat dit geen aanval is op de zorg. “Absoluut niet. De zorg doet er alles aan om onze ouders zo goed mogelijk te ondersteunen. Het gaat ons erom dat de invulling van regels, en de gevolgen daarvan voor de bewoners, niet in proportie is.”

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):