Column: Waarschuwing voor paarse zone in Schagen

Het Schager centrum is voorzien van een parkeerzone, waar je van 10.00 tot 18.00 uur een uur mag parkeren.

De bedoeling is dat je niet te lang een parkeerplaats in het centrum bezet houdt. Het ligt dan in de rede, dat als het om 10.00 uur ingaat, je pas om 1 minuut na 11.00 uur bekeurd kan worden. Mooi niet!

De huidige Boa of Boa’s, dit weet ik niet, ik ken ze niet, hanteren: vanaf 10.00 uur moet er een parkeerschijf zichtbaar en op tijd achter de voorruit liggen.

De achterliggende gedachte kennen zij namelijk niet; te vergelijken met de agent, die de aanhangwagen zonder net bekeurt. Het verweer: maar deze inritbanden wegen 150 kilogram per stuk, die waaien er niet uit. Antwoord: u vervoert iets, dus een net. Geen net, een bon!

Zo ben ik dus bekeurd op 10.12 uur, omdat de parkeerschijf er niet lag: € 99,- !

Nu is het, het verstandigste dit snel te betalen en snel te vergeten.

Als dit voelt als onrecht dan moet je erop voorbereid zijn dat je veel  tijd, geld en moeite moet doen om je recht te halen.

Dus in beroep: Omdat de vorige Boa de logica van pas na 11.00 uur bekeuren wel inzag. Er zijn nu dus één of meer nieuwe Boa’s en u weet, de gemeentebezems vegen schoon en breed.

Antwoord op beroep: artikel 25 RVVIGGO. Een voertuig op twee wielen mag slechts worden geparkeerd, als een parkeerschijf, waarop het tijdstip staat aangegeven, waarop het parkeren is begonnen. Beroep ongegrond.

Dus naar de rechter (ongeveer 11 maanden na de bekeuring). Uitgelegd: de situatie, foto en de onlogica, dat als je om 10.30 uur wegrijdt, je niet te lang een parkeerplaats bezet hebt gehouden. (zie foto waar nog twee plaatsen vrij zijn). De rechter beslist: beroep ongegrond!

Waaruit blijkt, begin er niet aan! De letter is belangrijker dan de logica. Mens spreekt wel recht maar er wordt geen recht gedaan.

De waarschuwing: leg ten allen tijden een schijf in de auto, ook midden in de nacht en in het weekend. Voor je het weet hebben ‘we’ weer iets afgesproken met zijn allen (in dit land) waar ue en ik niets van weet.

Wist u wat het betekent, het pictogram op het bord? Ik nu wel, maar niet zo lang geleden stond ik in een transgender toilet, wat ik pas doorhad toen ik hoopvolle blikken opving, die ik niet direct thuis kon brengen. U bent gewaarschuwd, want die paarse krokodil ligt altijd met zijn bek open.

Weldenkende mensen zullen nu zeggen: ‘dit moet je bij de gemeente Schagen aankaarten’… Dan is het toch eenvoudiger dat ik onze hond leer miauwen.

Voor alle duidelijkheid: ik was aan het werk in de Herenstraat, waar je ook niet mag staan.

Aad Epskamp

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):