Clubs in dorpen actief voor glasvezel

SINT MAARTEN – Leden van een aantal clubs in de dorpen Sint Maarten, Sint Maartensbrug en Burgerbrug gaan binnenkort de deuren langs om inwoners van die dorpen enthousiast te maken voor glasvezel.

Aan de actie doen onder andere vrijwilligers van Sint Boys en carnavalsvereniging De Pontcivielen mee.

Eenzelfde actie die recent in ‘t Zand werd gehouden was succesvol. In dat dorp heeft nu ruim 40% van de bewoners een contract voor glasvezel getekend.

Dat percentage is in de hele gemeente nodig om met de aanleg van glasvezel te beginnen.

In andere dorpen – waaronder Tuitjenhorn, Warmenhuizen en Callantsoog – zijn acties in voorbereiding. Ook in Schagen worden al gesprekken gevoerd met onder andere de voetbalclubs VV Schagen en SRC.

Wethouder Sigge van der Veek hoopt eind oktober in de hele gemeente de 40% te hebben gehaald. Als dat lukt dan kan in maart 2018 met de aanleg van glasvezel worden begonnen. De aanleg gaat totaal ongeveer 1,5 jaar duren.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):