Boek over ontstaan voetbal in de Noordkop

SCHAGEN – In boekwinkels in de regio waaronder Plukker in Schagen is vanaf zaterdag 24 oktober het boek ‘Een gejuich davert langs de velden’ van Wilbert Korevaar verkrijgbaar.

Het boek plaatst de wording van het voetbal en de voetbalclubs in de tijd. In navolging van het marinevoetbal komt omstreeks 1900 het burgervoetbal in de Noordkop van de grond door toedoen van leerlingen van de HBS en de gymnasten van OKK en Pro Patria in Den Helder.

De eerste duels worden gespeeld op het galgenveld in Huisduinen, de vroegere executieplaats. De oprichting van de ‘wilde’ Heldersche Voetbalbond in 1907 geeft een boost aan het georganiseerde voetbal in de regio.

Dat is onder meer te lezen in ‘Een gejuich davert langs de velden’. Het boek is verkrijgbaar voor € 19,95.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):