BOA’s Hollands Kroon krijgen bodycam
HOLLANDS KROON – Omdat de Buitengewoon Opsporingsambtenaren (Boa’s) in Hollands Kroon vaak met dreigende situaties te maken krijgen heeft het college van de gemeente besloten dat zij worden uitgerust met bodycams.
Een bodycam is een kleine camera die de handhaver op het uniform draagt. De bodycam kan videobeelden opnemen. Tijdens hun dienst dragen de Boa’s deze bodycam. De bodycams staan op stand-by en worden alleen aangezet als er een onveilige situatie voor de handhavers ontstaat. De beelden die worden gefilmd, worden automatisch opgeslagen.
De beelden die worden gemaakt, slaat de camera in een speciaal computerprogramma op. De handhaver kan de beelden niet op straat bekijken. Pas als de handhaver weer op kantoor is, zijn de beelden in een beveiligde omgeving op de computer te bekijken. De beelden blijven maximaal 4 weken bewaard.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal