Bewoners spreken raad toe over Werkdorp
SLOOTDORP – Vijf omwonenden hebben dinsdagavond de gemeenteraad van Hollands Kroon toegesproken over de plannen om arbeidsmigranten te huisvesten in het Joods Werkdorp in Slootdorp.
De omwonenden zien een migrantenhotel in het Joods Werkdorp niet zitten. Een vertegenwoordiger van de Stichting Joods Werkdorp richtte zich ook tot de raad en benadrukte de cultuurhistorische waarde van het pand.
De omwonenden vinden dat een dergelijk grootschalig hotel niet in de omgeving past en verwachten veel overlast. Bovendien voldoet het volgens de insprekers niet aan de regels die kortgeleden door de raad zijn goedgekeurd.
De heer Vendrig herinnerde de raad aan het feit dat deze bestaat uit volksvertegenwoordigers. “Wij hebben jullie gekozen”, verklaarde hij. Vendrig woont op precies 44 meter van het hoofdgebouw, in het voormalig naai- strijk- en verstelgebouwtje van het Joods Werkdorp.
Alle omwonenden deden een dringend beroep op de raad om het voorstel van B&W af te wijzen en voor ze op te komen. Er waren veel belangstellenden aanwezig die na iedere toespraak applaudisseerden.
Het plan wordt donderdagavond besproken door de gemeenteraad van Hollands Kroon.
(Foto: NH Nieuws)
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal