Bestemmingsplannen liggen al op de plank

SCHAGEN – De coalitie CDA, PvdA en JESS erkent dat er woningnood is in Schagen.

Oorzaken zijn bevolkingsgroei, kleinere huishoudens en groeiende vraag vanuit de metropool Amsterdam.

De coalitie wil inzetten op een forse groei van het aantal woningbouwprojecten. Bestemmingsplannen moeten nog wel worden goedgekeurd door de Provincie.   

Als woningbouwlocaties worden onder meer Dirkshorn-Zuid, Sint Maarten, Sint Maartensbrug, Warmenhuizen en Tuitjenhorn genoemd.

Door aangescherpte regelgeving van de Rijksoverheid komen minder mensen in aanmerking  voor een sociale huurwoning en krijgen moeilijker een hypotheek.

Hierdoor is er ook binnen de gemeente Schagen een groep mensen aangewezen op de vrije huursector. De coalitie gaat hierover in gesprek met de woningcorporaties en beleggers.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):