Aanpassen als het echt nodig is
SCHAGEN – Er moeten voor gehandicapten pas aanpassingen komen in gebouwen als er sprake is van slechte ervaringen.
Dit zegt staatssecretaris Van Rijn als antwoord op het PvdA-plan alle openbare gebouwen en ruimten toegankelijk te maken voor mensen met een handicap of chronische ziekte.
“Sympathiek idee, maar dat gaan we niet uitvoeren”, schrijft staatssecretaris van Volksgezondheid, Martin van Rijn. De reden is dat er te veel bezwaren aan kleven.
“De aanpassingen kunnen onder meer ingrijpende zijn en kostbaar, zeker in oude gebouwen”, aldus Van Rijn.
PvdA’er Otwin van Dijk wil met zijn voorstel bereiken dat toegankelijkheid normaal wordt en ontoegankelijkheid de uitzondering.
Volgens hem hoeft het niet om ingrijpende maatregelen te gaan, maar om bijvoorbeeld het verwijderen van drempels.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal