Grootste mismatch zit in de ICT

SCHAGEN – Anderhalf miljoen banen in heel Noord-Holland. Dat neemt niet weg dat er 82.000  werklozen zijn. Jongeren en laagopgeleiden zijn de grootste groep onder de werklozen.

De grootste mismatch op de arbeidsmarkt bevindt zich in de ICT en de meeste banen bevinden zich in de regio Amsterdam.

Ook veel technische beroepen waarvoor een middelbare of hogere opleiding nodig is, hebben te maken met een krappe arbeidsmarkt.

Dit zijn enkele hoofdconclusies uit het rapport Noord-Hollandse arbeidsmarkt in cijfers dat door de provincie Noord-Holland is opgesteld.

Uit het rapport komt ook naar voren dat het economisch herstel op de Noord-Hollandse Arbeidsmarkt in veel sectoren goed tot uiting komt. Vooral in de regio Amsterdam is dit het sterkst zichtbaar. De sectoren handel & horeca, transport en zakelijke dienstverlening springen er uit.

De (potentiële) beroepsbevolking tussen 15 en 75 jaar groeit tot 2020 in bijna alle regio’s. Het sterkst in Amsterdam. Voor de Kop van Noord-Holland wordt een lichte krimp voorzien.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):