Na 2023 subsidie voor terugleveren van stroom

SCHAGEN –  De salderingsregeling voor het terugleveren van stroom van zonnepanelen stopt na 2023. De rijksoverheid bezint zich over andere manieren om beheerders van zonnepanelen niet in de kou te laten staan.  

Salderen wil zeggen dat wat iemand aan stroom teruglevert aan het net wordt afgetrokken van het totale verbruik. Dat is gunstig omdat de elektriciteitsrekening daarmee omlaag gaat. Het Rijk krijgt hierdoor wel minder energiebelasting binnen. De regeling om deze reden afschaffen wil de overheid niet.

Men zint op andere manieren zoals het verstrekken van een ‘terugleversubsidie’ of een ‘investeringssubsidie’. Bij de eerste optie zou de eigenaar een bedrag per geleverde kWh van de overheid krijgen boven op de vergoeding die hij van zijn leverancier ontvangt.

Bij de tweede optie zou er een subsidie beschikbaar komen op het moment van aanschaf van de zonnepanelen.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):